Aktualności

Zobacz więcej
P2P - People to People, Prayer to Prayer!

P2P - People to People, Prayer to Prayer!

| Autor: I.P.

Czy znasz już akcję P2P? Jeśli nie, być może masz tutaj propozycję na postanowienie wielkopostne. Jeśli chcesz, możesz skorzystać - sam zdecyduj.

     P2P, czyli People to People, Prayer to Prayer (Ludzie dla ludzi, modlitwa za modlitwę), jest odpowiedzią na orędzie papieża Franciszka na rok 2014, nawiązującego do hasła "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie".

     Jesteśmy zaproszeni do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Możemy wymieniać się naszymi intencjami, ale szczególne miejsce ma sprawa tych, którzy cierpią na różne formy ubóstwa. Możemy modlić się również w rodzinie, w grupie, w parafii.

     Codzienne życie przynosi wiele problemów i zmartwień, każdy to zna. Łatwo wówczas stracić radość i skupić się na tym, że tak wiele nam brakuje. Czasami także dotyka nas poczucie niesprawiedliwości, gdy widzimy, że ludzie na świecie cierpią, umierają z głodu,a my nie możemy im pomóc.

     Papież pisze w swoim orędziu: "Powiedzcie mi: czy naprawdę pragniecie szczęścia? Gdy jesteśmy pociągani licznymi pozorami szczęścia, grozi nam, że zadowolimy się byle czym, że będziemy mieli mało ambitną ideę życia. Dążcie natomiast do tego, co wielkie! Poszerzcie wasze serca!"

     Św. Jan Marie Vianney powiedział: "Dzieci moje, wasze serce jest ciasne, ale modlitwa rozszerza je i czyni zdolnym do miłowania Boga."

     Modlitwa poszerza nasze serce! P2P to zatem konkretna odpowiedź na wezwanie papieża. Jest to także propozycja, byśmy  stanęli przed Panem Bogiem tacy, jakimi jesteśmy, ubodzy i niepoukładani, wiedząc, że szczere powiedzenie w sercu: "Jezu ufam Tobie!" ma czasem większą moc, niż szerokie zaangażowanie i realizowanie naszych pomysłów na poprawę świata. Właśnie tak uboga i prosta modlitwa, jaką jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, uczy nas być ubogimi w duchu i czerpać z jedynego Źródła mocy i życia. Wtedy także będziemy naprawdę błogosławieni, czyli szczęśliwi. 

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o tej modlitwie lub nie masz pewności, jak się nią modlić, zajrzyj tutaj.

Można także znaleźć P2P na fb: https://www.facebook.com/events/682632128442803/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

comments powered by Disqus