Aktualności

Zobacz więcej
Nietypowe lekcje języka polskiego dla pielgrzymów

Nietypowe lekcje języka polskiego dla pielgrzymów

| Autor: Małgorzata Wirkowska

Sekcja medialna diecezji białostockiej w oryginalny sposób uczy pielgrzymów z zagranicy języka polskiego. Nagrywając krótkie filmiki i publikując je w serwisie Youtube, młodzi zamierzają dotrzeć do ob

Jak dotąd opublikowano filmiki z podstawowym słowniczkiem polsko-angielskim, polsko-francuskim i polsko-włoskim. W pierwszej lekcji można nauczyć się takich słów jak: cześć, dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę, nazywam się. W kolejnych odsłonach pojawią się następne podstawowe słowa. Nauczycielami są wolontariusze sekcji medialnej.

Jak podkreśla Julia Dziatkowska, wolontariuszka ŚDM, dzięki lekcjom prowadzonym przez sekcję medialną, Włoch czy Francuz może nauczyć się najprostszych zwrotów w języku polskim. - Polak też może nauczyć się najprostszych zwrotów we włoskim lub francuskim języku – dodaje Julia.

Diana Tyburczy, koordynator sekcji medialnej diecezji białostockiej, mówi, że lekcje języka polskiego nie są skierowane tylko do młodych ludzi, którzy przyjadą na ŚDM. Są dla wszystkich - dla każdej osoby, chcącej poznać choć w minimalny sposób język polski.

- Filmiki w języku polsko-angielskim będą realizowane systematycznie co dwa tygodnie. Na inne języki będzie trzeba poczekać trochę dłużej - mówi Diana.

- Medialni spisali się na medal. Mowa ciała i gestykulacja jest zrozumiała, dykcja bardzo dobra. Ważnym tematem wydaje się komunikacja i słowa związane z ruchem, ulicami, pojęciami dotyczącymi drogi. To są sprawy, które powinny zostać poruszone w kolejnej lekcji języka polskiego – ocenia Tomasz Bogusłowicz, wolontariusz ŚDM, po obejrzeniu pierwszej lekcji.

Filmiki z lekcjami będą dostępne na kanale YouTube: Betania.tv oraz na Facebook WYD/ŚDM Betania 2016.


źródło: krakow2016.com

comments powered by Disqus