Aktualności

Zobacz więcej
Drugi dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży

Drugi dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży

| Autor: Laura Maksimowicz

W sobotę, 19 marca, odbył się drugi dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży w Białymstoku. Udział wzięło około 250 osób. Całe wydarzenie uświetnił koncert „Rymcerzy” oraz Pawła Chustaka.

Dzień rozpoczął się świadectwem życia i nawrócenia zespołu „Rymcerze”. W jego skład wchodzą raperzy Łukasz Bęś, znany jako "Bęsiu" oraz Jonatan Blank - DJ Yonas.Muzycy przybyli z projektem przeznaczonym specjalnie dla młodzieży: „Nie zmarnuj swojego życia”, i zagrali koncert, który porwał tłumy młodych.

Następnie miał miejsce występ Pawła Chustaka „Chustiego”, znanego z zespołu „Stróże Poranka”, szczególnie wykonaniem piosenki pt. „Drogi”.

- Dzisiejszy dzień był dla mnie bardzo wyjątkowy. Czułam żywą obecność Pana Jezusa, byłam cała Nim przepełniona. W każdym słowie usłyszanym podczas koncertów słyszałam, że Bóg chce mi pomóc –mówi Agnieszka Skubich z sekcji muzycznej.

- Są to już moje czwarte albo nawet piąte Diecezjalne Dni Młodzieży. Zawsze przyjeżdżam tutaj z nadzieją, że młodym dużo zostanie w głowie. Zazwyczaj młodzież przyjeżdża tutaj niechętnie, ale gdy potem pytam ich o wrażenia, nie słyszę nigdy głosów niezadowolenia. W tym roku każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Modlitwa na koniec dnia będzie takim wytchnieniem dla wszystkich oraz radością ze spotkania z Panem Bogiem- informuje ks. Łukasz Laszuk.

Drugi dzień obchodów Diecezjalnych Dni Młodzieży zakończył się modlitwą uwielbienia w intencji Światowych Dni Młodzieży oraz rodzin, które będą gościły pielgrzymów podczas Dni w Diecezji już w lipcu.

Laura Maksimowicz

comments powered by Disqus