Aktualności

Zobacz więcej
Trzeci dzień DDM: Bóg wzywa każdego z was

Trzeci dzień DDM: Bóg wzywa każdego z was

- Bóg wzywa teraz każdego z was, każdy jest tutaj z jakiegoś powodu. Może dotyka teraz czyjegoś serca, by w przyszłości on sam głosił Słowo Boże – mówił ks. Rafał Arciszewski.

Na początku uczestnicy zebrani w budynku Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia wysłuchali dwóch świadectw: Marii – wolontariuszki Światowych Dni Młodzieży oraz Mara EN – rapera chrześcijańskiego, który razem z Bęsiem i DJem Yonasem (czyli RYMcerzami) bierze udział w projekcie „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.
- Tu nie chodzi o to, że musisz mieć hardcorowe życie. Bóg chce, żebyś Go po prostu zaprosił, a wtedy zmieni Twoje serce, nawet nie zorientujesz się, kiedy – mówił Maro.

Po świadectwach i koncercie raperów nastąpiło rozstrzygnięcie IV edycji konkursu plastycznego „Festiwal Palm” realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury i Duszpasterstwo Młodzieży w Białymstoku. Po obejrzeniu 54 prac nadesłanych z 18 placówek i od 12 rodzin jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: przedszkolnej, szkolnej, pozaszkolnej i rodzinnej. Rozstrzygnięto także konkurs na najwyższą palmę.Wyróżnione zostały prace uczniów SP nr 5 w Bielsku Podlaskim, Niepublicznej SP „Szkoła Dobrego Startu” w Białymstoku oraz przedszkolaków z białostockiego przedszkola „Orzełek”. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy.

Zwieńczeniem Diecezjalnych Dni Młodzieży była uroczysta Eucharystia, podczas której święcono palmy. Za oprawę muzyczną mszy odpowiedzialna była sekcja muzyczna wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Sprawujący Eucharystię Biskup Henryk Ciereszko mówił w homilii o doświadczeniu Boga i Jego miłosierdzia.
- „Hosanna!” i „Ukrzyżuj!” - te dwa słowa splatają się w dzisiejszej liturgii. Dobro i zło – to dwie rzeczywistości, które splatają się w ludzkim życiu i w dzisiejszym świecie – mówił do zgromadzonej na mszy młodzieży biskup.

Diecezjalne Dni Młodzieży odbyły się w archidiecezji białostockiej po raz czwarty. Jak co roku były to trzy dni: piątek z miejską drogą krzyżową, sobota – czas świadectw i koncertów oraz Niedziela Palmowa.


Kasia Makowska

comments powered by Disqus