Aktualności

Zobacz więcej
„Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi”

„Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi”

W niedzielę, 17 kwietnia odbyło się obowiązkowe spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży "Betanii". Po spotkaniu młodzi na placu przed katedrą świętowali sto dni do rozpoczęcia ŚDM.

W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób. Ks. Rafał Arciszewski zachęcał młodzież do zapisów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Kierował do nich słowa, wypowiedziane przez św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się zawierzyć Chrystusowi”przekonywał młodych, by nie bali się dać świadectwa wiary oraz zaufali Bogu, że będzie ich chronił podczas tego wydarzenia.

Koordynator diecezjalny przekazał wolontariuszom najważniejsze informacje dotyczące Dni w Diecezjach. Przedstawił liderów poszczególnych zespołów, które będą pracować w tym czasie, oraz ich zadania. Zaprezentował także dokładny plan wydarzeń i dane statystyczne dotyczące liczby pielgrzymów, których ugoszczą parafie - m. in. z Zambii, Włoch, Kuby oraz Stanów Zjednoczonych.

Od 16 kwietnia odliczane jest 100 dni do obchodów Światowych Dni Młodzieży. W tym dniu młodzi z całej Polski obchodzili „studniówkę” ŚDM. Wolontariusze „Betanii” postanowili także uczcić ten wyjątkowy moment.Po spotkaniu, na placu przed katedrą białostocką,przy hymnie diecezjalnym „Serca Gotowe” odbył się flash mob , który polegał na wykonaniu specjalnej choreografii przez dużą grupę osób w najmniej spodziewanym momencie, co było dużym zaskoczeniem dla przypadkowych świadków oraz, jak na studniówkę przystało, młodzi zatańczyli poloneza, do którego włączali się przechodnie. Zła pogoda oraz problemy związane z nagłośnieniem nie odebrały im zabawy oraz uśmiechu na twarzy.

Autorka tekstu: Laura Maksimowicz

comments powered by Disqus