Wspólnoty

Zobacz więcej
Ruch Czystych Serc
Ruch Czystych Serc

Ruch Czystych Serc

Spotkania: pierwsza sobota miesiąca, godz. 19.00, ul.Poleska 42 (Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego)Opiekun: Ks. Adam AnuszkiewiczE-mail: aanuszkiewicz@wp.plwww: www.rcs.org.pl

Ruch czystych serc jest wspólnotą ogólnopolską, zainicjowaną przez twórców czasopisma "Miłujcie się" i działającą w wielu miastach w Polsce - od niedawna także w Białymstoku.

Głównym "hasłem" RCS są słowa z Ewangelii św. Mateusza - "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Dużą wagę przywiązuje się więc do czystości przedmałżeńskiej, ale także do walki ze swymi nałogami i słabościami - wszystko po to, by zachowywać czystość serca, jego gotowość na przyjmowanie Boga. RCS poniekąd wychowuje chrześcijan do miłości, zakładając, że każdy z nas jej pragnie, niezależnie od tego, do jakiego życia powołuje nas Chrystus. Najczęściej jest to wychowanie do małżeństwa, odpowiedzialnego związku z drugim człowiekiem. RCS przede wszystkim uczy poszanowania czystości oraz dojrzałego spojrzenia na miłość, w tym seksualność.

Do RCS należą głównie ludzie młodzi, jednak dołączyć może każdy, kto chciałby spróbować życia według idei czystości duchowej i cielesnej, życia w relacji z Chrystusem. Członkowie wspólnoty często odmawiają tzw. modlitwę zawierzenia, w której powierzają swoją duchowość i cielesność Jezusowi. Ponadto w ciągu roku organizowane są ogólnopolskie rekolekcje Ruchu Czystych Serc , które zrzeszają członków wspólnoty z całej Polski. Patronką RCS jest bł. Karolina Kózkówna, która zginęła w wieku 17 lat, broniąc się przed gwałtem.

W Białymstoku Ruch Czystych Serc działa od kilku miesięcy. Opiekunem wspólnoty jest ks. Adam Anuszkiewicz. Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca przy ulicy Poleskiej 42.

Ruch Czystych Serc na facebooku