Aktualności

Zobacz więcej
Jedź z nami na Lednicę!
wizyta w Licheniu w drodze powrotnej z Lednicy

Jedź z nami na Lednicę!

Zaproszenie kierujemy do każdego, nie tylko do wolontariuszy. W biurze ŚDM lub w salce na plebanii par. Kazimierza można się zapisać na spotkanie młodych na Polach Lednickich.

Zapisy na wyjazd na Lednicę przy ul. Kościelnej 1A (w biurze na II piętrze) u Joanny Wacewicz we wtorki, środy i czwartki lub w tym tygodniu na plebanii par. św. Kazimierza od poniedziałku do piątku od godziny 17 do 20.

Uwaga! KAŻDY MOŻE JECHAĆ, NIE TYLKO WOLONTARIUSZE! Zapraszajcie też znajomych!


Świadectwa uczestnictwa w spotkaniu młodych na Polach Lednickich:

Cześć, jestem Justyna i rok temu pojechałam pierwszy raz na spotkanie młodych Lednica 2000. Chciałam krótko podzielić się tym niezwykłym przeżyciem. Rok temu pisałam maturę, a zanim do tego doszło modliłam się na wszelkie możliwe sposoby o opatrzność Bożą i pomoc od Ducha Świętego. Gdy napisałam postanowiłam jakoś podziękować za to, a że miałam już wakacje to za namową znajomych postanowiłam pojechać właśnie tam na te ogromne Pola Lednickie które mieściły prawie 100 000 ludzi młodych. Przeżyłam tam niesamowitą spowiedź. Było bardzo gorąco, ludzi było bardzo dużo i gdzieś pomiędzy nimi na trawie siedzieli po turecku księża udzielający Sakramentu Pokuty. Było to dla mnie bardzo ludzkie i tym samym nadzwyczajne spotkanie z samym Jezusem. Dostałam moc od Ducha Świętego i mimo trudności kroczę drogą Jezusa bo wierzę że tylko nią podążając osiągnę cel nieba.

Czas Lednicy był dla mnie czasem odnowy w pewnym sensie . Odnowiłem pewne relacje i zapoczątkowałem wiele nowych wśród wolontariuszy i nie tylko. Ten czas również przyczynił się do mojego wzrostu duchowego, Pan Bóg pokazał czego oczekuje ode mnie i gdzie Chce żebym był . Wychwalam Boga Stwórcę Nieba i Ziemi. Chwała Panu! (Krzysiek, sekcja muzyczna)

Na Lednicy byłam rok temu i uważam to za bardzo wyjątkowy wyjazd i czas. Przyjechały tam całe tłumy młodych, pozytywnych i wartościowych ludzi. W tym miejscu jest tyle radości i mocy! Tańczyliśmy i śpiewaliśmy piękne piosenki wychwalające Boga. Do dziś jak je słyszę, to zaczynam tęsknić za tamtym czasem. Myślę, że o wyjątkowości tego wydarzenia dużo mówi fakt, że było niemiłosiernie gorąco a mimo to prawie każdy tańczył, się radował i chłonął to wszystko co tam się działo. Jest to coś jedynego w swoim rodzaju, co ciężko nawet wyrazić słowami. Dlatego zachęcam, aby każdy kto jeszcze nie był choć raz pojechał i sam to przeżył. Chwała Panu za ten czas! (Patrycja, sekcja ewangelizacyjna)

Więcej szczegółów o wyjeździe znajdziecie w naszym kalendarium.

comments powered by Disqus