Kim jesteśmy?

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Betania to nic innego jak grupa ludzi pozytywnie zakręconych. Skupia młodych ludzi z różnych wspólnot i ciągle jest otwarta na nowe osoby. Co prawda nie ma żadnego ograniczenia wieku, więc należeć może każdy, ale przyjęło się że zapraszamy wszystkich od 16 roku życia.
Zajmujemy się organizacją wydarzeń o zasięgu diecezjalnym, których adresatami jest młodzież naszej archidiecezji. Lubimy działać w grupie młodych dla młodych. Sprawia nam to wiele radości, przy okazji uczy nas wzięcia odpowiedzialności za młody Kościół.

Możesz robić w Betanii to co lubisz – być w grupie muzycznej, ewangelizacyjnej, logistycznej czy medialnej. Każdy z nas ma jakiś talent – w Duszpasterstwie masz szansę, by ten talent wykorzystać i rozwijać.

Nasze wydarzenia:

  • pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – w każdy pierwszy poniedziałek października
  • wieczór ze Świętymi – 31 października – współorganizowany z Duszpasterstwem Akademickim
  • Dzień u Mamy – spotkanie młodych w trakcie trwania nowenny do MB Miłosierdzia między 9 a 16 listopada
  • Wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych Taize – prowadzimy punkt przygotowań i organizujemy wyjazd na sylwestrowe spotkanie młodych do jednego z miast europejskich
  • Diecezjalne Dni Młodzieży –obchody Światowego Dnia Młodzieży – sobota poprzedzająca Niedzielę Palmową
  • Wyjazd na Lednicę – w pierwszą sobotę czerwca
  • Lizbona 2022 - organizujemy wyjazd na to wydarzenie

Nasz Duszpasterz:

W 2012 roku Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży został ks. Rafał Arciszewski. Oprócz tego jest diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie oraz wikariuszem w parafii św. Krzysztofa w Zawadach. Był koordynatorem przygotowań do ŚDM w Archidiecezji Białostockiej. Jeśli mielibyśmy przedstawić go w kilku zdaniach, to brzmiało by to tak: Pracowity i oddany temu, czym się zajmuje. Lubi wyzwania. W przeszłości totalny kawoholik. Wymagający wobec innych, ale wobec siebie jeszcze bardziej. Ciekawy ludzi, łatwo nawiązuje z nimi kontakt. W górach, jest wszystko, co kocha.