Aktualności

Zobacz więcej
Spotkanie uczestników jadących na ŚDM

Spotkanie uczestników jadących na ŚDM

We wtorek 21 czerwca w Centrum Diecezjalnym ŚDM odbyło się spotkanie uczestników jadących na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

Na spotkaniu omówione zostały najważniejsze sprawy organizacyjne – przede wszystkim kwestia wyjazdu z Białegostoku i zakwaterowania podczas wydarzeń w Krakowie. Już wiemy, że dwoma pociągami, które przewiozą pielgrzymów z Białegostoku do Krakowa, pojedzie w sumie ponad tysiąc osób z archidiecezji białostockiej. Większość z nich, wybierająca się na cały tydzień ŚDM, skorzysta z pociągu odjeżdżającego 25 lipca. Pozostali, którzy wybrali pakiety weekendowe, wyjadą z Białegostoku trzy dni później. Bilety na bezpłatny przejazd pociągiem pielgrzymi będą mogli odebrać po 15 lipca w Centrum Diecezjalnym ŚDM.

Po przyjeździe do Krakowa każda grupa pielgrzymów zostanie przydzielona do konkretnej parafii w pobliżu stolicy Małopolski. Miejsc, w których zostaną zakwaterowani pielgrzymi - w samym Krakowie, jak i w okolicznych miejscowościach - będzie w sumie ponad pięćset.

Ks. Rafał Arciszewski, koordynator przygotowań do ŚDM w archidiecezji białostockiej uświadamia uczestników, że ważny jest wzajemny szacunek i wyrozumiałość, zarówno podczas przejazdu pociągiem, jak i podczas pobytu w Krakowie. Podkreśla, że podczas wydarzeń centralnych każdy uczestnik będzie odczuwał duże zmęczenie. Istotne jest, by nie utrudniać nikomu dobrego przeżycia tego czasu.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu z archidiecezji pojawią się wkrótce na oficjalnej stronie Betanii (www.betania.bialystok.pl). Zostaną również przedstawione opiekunom grup pielgrzymów. Warto także zapoznać się z tzw. „infopakiem” dotyczącym organizacji wydarzeń krakowskich i dostępnym na stronie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (www.krakow2016.com).

- Koniecznie należy zabrać ze sobą przyjmowane stałe leki, wygodne obuwie, karimatę i śpiwór, ale także uśmiech! – mówi ks. Arciszewski. Obecnych na spotkaniu pożegnał natomiast słowami „Do zobaczenia w Krakowie!”.

Małgorzata Kościuczyk

comments powered by Disqus