Aktualności

Zobacz więcej
Maskarada Oazowa
fot. Maciej Nowacki

Maskarada Oazowa

27 lutego 2017r. w restauracji „Vanessa” odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez młodzież z parafii św. Ojca Pio.

27 lutego przypada rocznica śmierci księdza Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie. Pamięć o zmarłym przed trzydziestoma laty kapłanie stała się inspiracją do zorganizowania bezalkoholowej dyskoteki, na którą została zaproszona młodzież oazowa całej diecezji.

- Franciszek Blachnicki zrobił coś niesamowitego – mówi Zuzanna Kita z parafii św. Ojca Pio - Założył wspólnotę, która dała młodzieży możliwość rozwijania się w swojej wierze i nadzieję, że nie będą w niej zagubieni, że będzie ktoś, kto wskaże im drogę. Dokonał wielkiego dzieła.

Z racji na fakt, iż najlepszym Przyjacielem i wzorem do naśladowania dla młodzieży oazowej jest Jezus Chrystus, wydarzenie rozpoczęło się wspólną Eucharystią w parafii p.w. Błogosławionej Bolesławy Lament. Następnie wszyscy ubrani w wieczorowe stroje i z kolorowymi maskami na twarzach udali się do restauracji „Vanessa”. Po wspólnej modlitwie w intencji beatyfikacji księdza Blachnickiego i dobrego przeżycia wieczoru oraz po błogosławieństwie udzielonym przez ks. Marka Muraszkiewicza wszyscy zgromadzeni rozpoczęli zabawę.

Maskarada powstała z inicjatywy wszystkich animatorów Ruchu Światło-Życie przy parafii św. Ojca Pio.

- Na jednym z naszych spotkań uznaliśmy, że w związku z karnawałem chcielibyśmy zrobić imprezę adresowaną do całej Oazy z Białegostoku i okolic – wspomina Magdalena Kożuchowska, jedna z organizatorek - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Na bal zapisało się ponad trzysta osób, nie spodziewaliśmy się takiej ilości. Parkiet nie może ostygnąć.

Przez cały wieczór parkiet ani na moment nie był pusty, a uśmiechy nie znikały z twarzy uczestników.

- Jest super. Jestem pełna podziwu dla organizatorów balu – swoimi wrażeniami dzieli się Emilia Kirkicka formująca się w Ruchu Światło-Życie przy parafii pw. Ducha Świętego.

- Przyszłam, bo byłam bardzo zainteresowana tym wydarzeniem. Wszyscy ludzie są niezwykle mili, jest bardzo fajna muzyka. Pomysł balu maskowego jest świetny, jest w tej formie trochę tajemniczości – z uśmiechem dodaje Wiktoria Kurcińska.

Urszula Jabłońska

comments powered by Disqus