Aktualności

Zobacz więcej
Konferencja prasowa dotycząca 32. Światowego Dnia Młodzieży
fot. Dominika Czajkowska

Konferencja prasowa dotycząca 32. Światowego Dnia Młodzieży

23 marca w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miejskich.

W spotkaniu udział wzięli: Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku, Edyta Mozyrska, dyrektor departamentu kultury, promocji i sportu oraz ks. Rafał Arciszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Celem konferencji prowadzonej przez Aleksandrę Toczydłowską było przybliżenie zgromadzonym dziennikarzom programu XXXII Światowego Dnia Młodzieży zaplanowanego na sobotę, 8 kwietnia tego roku. 

Przedstawiono także ideę gry miejskiej, którą Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Betania organizuje po raz pierwszy. 

– Będzie można tego dnia zagrać w grę miejską. Rozpocznie się o godzinie 10. – Nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść przed czasem do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego przy ul. Kościelnej, a potem sprawdzić się, rozwiązując zagadki o historii miasta i tradycji wielkanocnej – mówi ks. Rafał Arciszewski. 


Duszpasterz odpowiedział na pytania dotyczące V edycji festiwalu palm wielkanocnych, który w tym roku - odmiennie do lat poprzednich -  odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia. Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygany jest przy współpracy Betanii z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku.

Miasto po raz kolejny wsparło finansowo organizację Światowego Dnia Młodzieży.

– Władze Białegostoku wspierają to wydarzenie, podobnie jak cenne inicjatywy innych wyznań – mówi wiceprezydent Rafał Rudnicki. – Zależy nam szczególnie na takich przedsięwzięciach, które angażują młodzież i niosą dobre przesłanie.

Gościem tegorocznego święta młodzieży będzie franciszkanin, o. Łukasz Buksa, który zagra koncert oraz wygłosi konferencję. Po zawiązaniu wspólnoty prowadzonym przez scholę z parafii Matki Kościoła w Białymstoku, młodzież odmówi wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, prowadzoną przez ks. abp Edwarda Ozorowskiego oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

 Na młodzież czekają także inne atrakcje, między innymi kiermasz ciast oraz loteria fantowa. Zespół Szkół katolickich odwiedzą także wolontariuszki z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, które powiedzą świadectwo z misji w Tanzanii.

Izabela Średzińska

comments powered by Disqus