Aktualności

Zobacz więcej
Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa za nami

Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa za nami

EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie budzące emocje i niesamowicie działające na wyobraźnię.

EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie budzące emocje i niesamowicie działające na wyobraźnię. Czterdzieści kilometrów milczącego marszu w ciemności w rozważaniu męki i cierpienia Chrystusa, gdzie każdy z uczestników musi zmierzyć ze swoimi słabościami - ze zmęczeniem, strachem, brakiem chęci, lenistwem. Nocny marsz jest dość długi, a dodatkowo samotny. Człowiek zostaje sam z własnymi myślami i to w dość niecodziennych warunkach.

Skoro to wydarzenie jest tak wielkim wyzwaniem, dlaczego więc wciąż jest organizowane i zbiera tak wielu chętnych? Odpowiedź jest prosta - to niezwykłe przeżycie - jak twierdzą uczestnicy. To właśnie dzięki tym trudnym okolicznościom - noc, obcy teren, długa trasa, bardzo różne warunki atmosferyczne, często dalekie od komfortowych. Uczestnicy tego marszu co roku mogą symbolicznie być bliżej Chrystusa. Bo Ekstremalna Droga Krzyżowa to przede wszystkim spotkanie z Bogiem.

EDK odbyła się po raz drugi w naszej Archidiecezji i znów przyciągnęła wielu chętnych. Nawet tych, którzy w zeszłym roku zarzekali się, że nigdy więcej. To wyjątkowe, niezwykłe wydarzenie, które pozwala zbliżyć się do Boga cierpiącego. To prawdziwe ćwiczenie duchowe, które uczy pokory, ćwiczy w wierze i wytrwałości. Wydarzenie, które może na zawsze odmienić życie, gdyż po prawdziwym spotkaniu z Bogiem nic już nie może być takie samo.

Monika Zahorowska

comments powered by Disqus