Aktualności

Zobacz więcej
Osiągnąć to, co niemożliwe

Osiągnąć to, co niemożliwe

recenzja Uli Jabłońskiej

Nie nakazuje, nie moralizuje, ale wskazuje drogę. W swoich felietonach przedstawia ludzi zwyczajnych, takich, jak my wszyscy. Dzięki temu wszystko, o czym pisze, jest niezwykle autentyczne i przekonujące.

Reginę Brett kochają miliony czytelników na całym świecie. Jej pierwsza książka „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” stała się międzynarodowym bestsellerem. Amerykańska dziennikarka, felietonistka, autorka wielu nagradzanych reportaży, a wreszcie kobieta doświadczona przez los, żona i matka powierzająca swoje życie Bogu wie, że bycie szczęśliwym zależy od tego, jak postrzegamy świat. W swoich publikacjach dzieli się z innymi tym, czego nauczyło ją życie.

Książka „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” to pięćdziesiąt felietonów, które tworzą swoisty przewodnik po życiu. Brettwierzy w dobro płynące z serca każdego człowieka. Dzielenie się tym dobrem z innymi jest filarem naszego człowieczeństwa. Autorka zapewnia, że odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziemy we własnym wnętrzu – wystarczy wsłuchać się w siebie i zaufać Bogu.

Nie nakazuje, nie moralizuje, ale wskazuje drogę. P Na kartach swojej książki rozmawia z czytelnikiem. Podczas każdej lekcji opowiada inną historię. Przedstawia ludzi – zwyczajnych, takich, jak my wszyscy. Ludzi, których życie jest odzwierciedleniem prawd przekazywanych w jej lekcjach. Dzięki temu wszystko, o czym pisze, jest niezwykle autentyczne i przekonujące. Aż człowiek pragnie zmienić swoje nastawienie do życia!

Może to dlatego, że Brett mówi wprost, używając przystępnego i zrozumiałego języka; czasami zażartuje, innym razem napisze bardziej refleksyjnie. Zadaje pytania. Odpowiada. Rozwiewa wszelkie wątpliwości. Potrafi wywołać zdziwienie i zdumienie. Motywuje i zachęca słowami: „Jeśli chcesz osiągnąć to, co niemożliwe, zajmij się tym, co możliwe.”

Urszula Jabłońska

Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
Regina Brett
Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 268

comments powered by Disqus