Aktualności

Zobacz więcej
Maturzyści zdobyli Górę - Jasną Górę

Maturzyści zdobyli Górę - Jasną Górę

| Autor: s. Tomira Brzezińska MSF

Maturzyści naszej Archidiecezji pielgrzymowali na Jasną Górę. W obecnej sytuacji epidemiologicznej była to grupa 300 młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych naszego regionu.

Na Jasnej Górze powitał nas Ks. Wojciech Kapica, ojciec duchowny AWSD, odpowiedzialny za organizację Pielgrzymki Maturzystów. 

Czuwanie rozpoczęliśmy w bazylice o godz.15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Konferencję „Zaufanie ma moc, lęk też ma sile” wygłosiła s. Tomira Brzezińska MSF, katecheta 4 LO. W kaplicy Matki Bożej z paciorkami różańca posłaliśmy w wieczność nasze intencje. Kulminacyjnym punktem była spotkanie na Eucharystii. Siedmiu kapłanów pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Maliszewskiego celebrowało Mszę Świętą. Homilię wygłosił Ks. Łukasz Kisielewski. W jej trakcie, przypomniał posłanie Jezusa, które ma odbić się w naszym świadectwie wiary. 

Wzruszającym czasem czuwania było przeżycie Drogi Krzyżowej na wałach. Maturzyści od stacji do stacji nieśli duży krzyż. Wszyscy kroczyli po śladach Chrystusa z lampionami w dłoniach. Płonące lampki pozostawiono przed pomnikiem św.Jana Pawła II. Czuwanie Maturzyści zakończyli Apelem Maryjnym. Umocnieni błogosławieństwem i orędownictwem Jasnogórskiej Matki wyruszyli w drogę do domu.

Czas bezpośredniego przygotowania do egzaminu dojrzałości czas zacząć. Sprawy przyszłości maturzyści powierzyli Bogu przez ręce Maryi, teraz czas na wytrwałą, codzienną pracę. 

comments powered by Disqus