Wspólnoty

Zobacz więcej
Ruch Światło - Życie
Ruch Światło - Życie

Ruch Światło - Życie

Opiekun: ks. Rafał Arciszewski E-mail: xr.arciszewski@gmail.comTelefon: 604 557 740www: www.oaza.bialystok.pl

Jeśli szukasz miejsca, w którym chciałbyś czy c

hciałabyś spotkać przyjaciół, ludzi pozytywnie myślących, szukających osobistej relacji z Bogiem to Ruch Światło-Życie jest właśnie dla Ciebie.

Ruch Światło-Życie powstał z inspiracji Ducha Świętego i z realizacji odnowy Kościoła w myśl Soboru Watykańskiego II. Założycielem Ruchu jest Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987), który wypracował cały system ewangelizacji i formacji obejmujący dzieci, młodzież i dorosłych. Potocznie Ruch ten jest nazywany Ruchem Oazowym.

Ruch Światło-Życie jest także dziełem Niepokalanej Matki Kościoła. 11 czerwca 1973 roku został Jej zawierzony przez kard. Karola Wojtyłę.

Ruch oazowy obejmuje ludzi różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież, osoby dorosłe różnych stanów: małżeństwa, osoby samotne, kapłanów, zakonników, zakonnice. Małżeństwa należące do Ruchu tworzą w jego ramach Kręgi Domowego Kościoła.

Dzieci tworzą Oazę Dzieci Bożych, gimnazjaliści Oazę Nowej Drogi, zaś starsi Oazę Nowego Życia. Oaza podzielona jest na wspólnoty parafialne, gdzie raz w tygodniu odbywają się spotkania całej wspólnoty i w małej grupie. Spotkania prowadzą Animatorzy, którzy tworzą zespół wychowawczo-formacyjny wraz z opiekunem wspólnoty moderatorem.

Podczas wakacji odbywają się wyjazdowe 15-dniowe rekolekcje oazowe. To doskonały czas na modlitwę, zabawę i poznawanie prawdziwych przyjaciół.

Każdy członek Ruchu Światło Życie zaproszony jest do codziennego rozważania Słowa Bożego podczas tzw. Namiotu Spotkania, do życia drogowskazami Nowego Człowieka, do abstynencji od napojów alkoholowych w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Poza tym każdy z nas ma stawać się świadkiem wiary, co staje się łatwiejszym kiedy jest się we wspólnocie. Wzorem życia dla każdego oazowicza jest Chrystus Sługa składający swe dłonie w dłonie Boga Ojca w postawie uniżenia.

Można by dużo pisać, ale najlepiej do nas zawitać! Ruch Światło-Życie odnajdziesz w następujących parafiach:

w Białymstoku: parafia Wszystkich Świętych, Zmartwychwstania Pańskiego, Chrystusa Króla, NMP Matki Kościoła, MB Fatimskiej, Św. Jadwigi,Św. Ojca Pio

Św. Floriana, Ducha Świętego, Św. Wojciecha, Miłosierdzia Bożego, NSM – Dojlidy, Rafała Kalinowskiego, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Św. Kazimierza, Św. Karola Boromeusza, Św. Stanisława, Najświętszego Serca Jezusa, NMP Królowej Rodzin, Św. Rocha, Św. Anny, Wniebowzięcia NMP – katedra, Bł. Bolesławy Lament, Św. Andrzeja Boboli

w Czarnej Białostockiej: parafia Jezusa Miłosiernego, Św. Rodziny

w Sokółce: parafia Wniebowzięcia NMP, Św. Antoniego,

Ponadto w parafii w Choroszczy, Krypnie, Knyszynie, Kozińcach, Zabłudowie, Michałowie, Suchowoli, Dąbrowie Białostockiej, Dobrzyniewie Kościelnym, Juchnowcu Kościelnym, Wasilkowie, Grabówce, Fastach.

Oaza studencka i dorosłych spotyka się WE WTORKI o godz. 19.00 w Piwnicy Akademickiej przy ul. Kościelnej.

Czekamy właśnie na Ciebie!!!

Zachęcamy do obejrzenia filmiku o Ruchu Światło-Życie i ŚDM