Wspólnoty

Zobacz więcej
Ezechiasz
Ezechiasz

Ezechiasz

Opiekun: ks. Tadeusz ŻdanukE-mail: ezechiasz@budujemyludzi.plTelefon: 600 453 311www: www.ezechiasz.org

Misją wspólnoty jest ewangelizacja oraz prowadzenie ludzi ku dojrzałości chrześcijańskiej. Należy do nurtu charyzmatycznej odnowy kościoła. Gromadzi osoby różnego wieku, zaczynając od dzieci, kończąc na osobach 40 +. Jest bardzo otwarta na rodziny. Bliska jest im myśl teologiczna św. Ignacego Loyoli i św. Jana od Krzyża. 

Wspólnota organizuje także Kursy Alpha, które przeznaczone są dla niewierzących, którzy wierząc nie widzą potrzeby chodzenia do kościoła oraz dla tych, którzy chcą pogłębić swoją relacje z Bogiem. 

Spotkania odbywają się raz w miesiącu na wspólnej Eucharystii w parafii p.w. św. Rocha oraz w obrębie tzw. grup średnich w parafii p.w. św. Rocha i w parafii p.w. Matki Kościoła. Spotkania są otwarte dla wszystkich. 

Stowarzyszenie prowadzi także przedszkole oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. sługi Bożego ks. F. Blachnickiego. Jest organizatorem wielu społecznych przedsięwzięć m.in. festynu rodzinnego utworzonego przez ich Fundacje Budujemy ludzi pokolenia Jana Pawła II, rekolekcji wakacyjnych oraz rekolekcji charyzmatycznych.

(źródło: https://www.facebook.com/budujemyludzi/)