Wspólnoty

Zobacz więcej
Przymierze
Przymierze

Przymierze

Opiekun: ks. Robert Twarkowski

Wspólnota Przymierze działa przy parafii Błogosławionej Bolesławy Lament w Białymstoku. Uczestnicy spotykają się w każdą środę o godzinie 18.00. na mszy św. Po Eucharystii odbywa się spotkanie formacyjno - modlitewne, które zakończone jest Apelem Jasnogórskim- mówi ks. Robert Twarkowski, wikariusz przy parafii Błogosławionej Bolesławy Lament i duszpasterz odpowiedzialny za tą wspólnotę.

Ks. Robert podkreśla, że głównym charyzmatem wspólnoty jest charyzmat Maryjny. Poprzez Maryję pragniemy otwierać się na działanie Ducha Świętego i na dary, którymi chce nas obdarować - dodaje ks. Robert.

Charyzmaty są nam potrzebne do ewangelizacji, szczególnie ludzi młodych, zagubionych, poszukujących Boga - wyjaśnia dalej ks. Robert. Następnie dodaje, że wspólnota pogłębia swoją relacje z Panem Bogiem poprzez rekolekcje ignacjańskie i przez medytacje Pisma Świętego metodą Lectio Devina. Wspólnota przeżywa bardzo konkretnie swoją formację z darów otrzymanych od księży jezuitów.

Każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie. Do Przymierza są zapraszane osoby w różnym wieku, zaczynając od szkoły średniej. Obecnie we wspólnocie jest 250 osób.