Wspólnoty

Zobacz więcej
Dom Jednego Serca
Dom Jednego Serca

Dom Jednego Serca

Opiekun: Ks. Mateusz Bajena, Ks. Michał UrbanE-mail: domjednegoserca@gmail.comwww: www.chcejezusa.pl

Jak do tego doszło: Początek historii wspólnoty sięga I Charyzmatycznego Spotkania Młodych w 2010 roku w Hermanówce, po którym powstało dzieło Charyzmatycznych Spotkań Modlitewnych przy kościele bł.Bolesławy Lament. Na potrzeby spotkań powstał zespół muzyczny. Wiele serc spośród osób posługujących muzycznie doświadczyło niesamowitej jedności na modlitwie i pragnęło rozwijać się dalej.W grudniu 2013 roku na modlitwie uwielbienia i dzieleniu się Słowem Bożym podjęta została decyzja o comiesięcznym spotykaniu się na domie modlitwy,aby wspólnie się modlić, dzieliśc i formować.Modliliśmy się o poznanie woli Boga względem nas. Na modlitwie osobistej wielu z nas słyszało w sercu słowa: JEDNEGO SERCA. Jasne stało się więc, że tym, co nas łączy- niezależnie od talentu i charyzmatu – jest jedno serce, stąd nazwa DOM JEDNEGO SERCA. Od czerwca 2015 roku wspólnota dołączyła do Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Centrum Ewangelizacji.

23 lipca 2015 przy figurze Matki Bożej w Medjugorie zawierzyliśmy Panu wspólnotę Dom Jednego Serca.

Koordynatorami wspólnoty są: Ewelina Baluk, Marlena Sokłowska, Ewelina Sokołowska

Nasz charyzmat:

Ewangelizacja zmierzająca do urzeczywistniania się Kościoła jako znaku zbawczej obecności Boga w świecie (rekolekcje ewangelizacyjne,kursy ewangelizacyjne, Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie, zespół muzyczny)

Formacja do dojrzałego chrześcijaństwa( spotkania w małych grupach, konferencje, kursy, dni skupienia, rekolekcje formacyjne)

Gdzie można nas spotkać: Duże Domy Modlitwy to spotkania ogólne. Odbywają się one w kaplicy Sióstr Pasterzanek w przy ul. Orzeszkowej , co drugi wtorek o godz. 19.30 (informacje o dokładnej dacie można uzyskać poprzez kontakt mailowy).

Małe Domy Modlitwy, na przemian ze spotkaniami ogólnymi, odbywają się w domach osób ze wspólnoty i uczęszczają na nie ci, którzy decydują się wstąpić do Wspólnoty. Podczas każdego spotkania jest czas na modlitwę uwielbienia, modlitwę Słowem Bożym a także dzielenie się działaniem Boga w życiu a także owocami formacji.

Kto może dołączyć: Członkowie wspólnoty to studenci oraz osoby pracujące, choć nie ma żadnego limitu wiekowego. Początkowo osoby zainteresowane zapraszamy na spotkania ogólne do kaplicy Sióstr Pasterzanek.