Wspólnoty

Zobacz więcej
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Opiekun: Ks. Wojciech KapicaE-mail: biuro@bialystok.ksm.org.plwww: www.bialystok.ksm.org.pl

Dla kogo ?

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas.

Co robimy?

Jesteśmy rodziną ludzi młodych, którzy pragną "służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie".Celem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła. Dwie składowe owego celu – kształtowanie (formacja) oraz uczestnictwo (działalność zewnętrzna) – stanowią filary, na których oparte jest funkcjonowanie Stowarzyszenia.

Formacja

Obejmuje wszystkie dziedziny życia i władz człowieka, co zakłada jej integralność. Stowarzyszenie nie skupia się więc tylko na sferze duchowej, lecz swym zainteresowaniem obejmuje także zupełnie świeckie aspekty życia (wszechstronny rozwój). Jest to bodaj najbardziej charakterystyczną jego cechą. Fundament formacji tworzą Pismo Święte i Dokumenty Kościoła, a jej elementami są:

- Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu,

- Medytacja,

- Notatnik pracy nad sobą,

- Sakrament Pokuty,

- Spotkania formacyjne.

Działalność zewnętrzna

KSM nie zamyka się więc w swoich ramach, poprzez konkretne działania chcemy mówić o Bogu i dawać dobry przykład. W tym celu podejmujemy szereg akcji. Jedną z nich była: Poczta Miłosierdzia, która polegała na pisaniu listów do prześladowanych chrześcijan.

Przyjdź i zobacz

Co tydzień we wtorek w kościele św. Anny odbywa się msza św. o godzinie 18, a następnie spotkanie ogólne Stowarzyszenia.

Obecnie KSM działa także przy białostockich parafiach: Zmartwychwstaniu Pańskim (spotkania we czwartki) i Królowej Rodzin (spotkania w piątki), jak również w Krynkach. Istnieje także Koło Akademickie KSM. W naszej archidiecezji prezesem zarządu jest Małgorzata Karpiesiuk. Zapraszamy !!!